Mobirise

Bybassos Antik Kenti

Bybassos antik kenti sınırları içerisinde yer alan Hisarönü’nde, Eren Dağındaki “Hemithea” isimli tapınağı görmek mümkün. Kalıntılar Kastabos kentine ait. Tepede ise bir ortaçağ kalesi bulunmakta. Köyle körfez arasında Eren Dağı üzerindeki Pazarlık (ya da Gavur Pazarı) adı verilen düzlükte Kastabos adlı bir tapınak kentin kalıntıları göze çarpıyor. Kalıntılar Hemithea Tapınağı’na ait..

Kız Kumu Plajı

Orhaniye’yi özellikle meşhur yapan doğal özelliği ise plaj ve denizi. Orhaniye’ye geldiğinizde ilk etapta dikkatinizi hemen suyun ortasında yürüyen yüzlerce insan çekecektir. Şaşkınlıkla ortamı gözlerken siz de dayanamayıp suya girerek denizin ortasında yürüyüş yapacaksınız. Koyun ortasına kadar bir kanal gibi ilerleyen sığlık var burada. Hatta bir de hikayesi.

Mobirise
Mobirise

Turgut Şelalesi

Ağaçların gölgesinde ve buz gibi akan suyun kıyısında suya girmeseniz de serinleyebileceğiniz, ya da akarsuyun içerisine kurulan sandalyelerde oturup bir şeyler içip gözleme yiyebileceğiniz tam keyif yapmalık bir yer burası. Fakat yüzdükten sonra üşüyeceğiniz için akarsunun içinde keyif yapma olayını yüzmeden önce yapmanız tavsiye edilir. Çünkü suyu sahiden çok soğuk.

© 2019 Voxx Beach Boutique Hotel Tüm Hakları Saklıdır